Gudstjänster på VIDEO

Gudstjänster på VIDEO

Inspelning och webbsändning av gudstjänster

Högdalen 2020-03-19

Med anledning av pågående pandemi med det nya Coronaviruset, Covid-19, så kommer Högdalskyrkans församling att spela in våra söndagsgudstjänster för att den som inte kan komma till kyrkan under denna tid skall kunna se dessa hemifrån på sin dator, läsplatta eller smartphone.

Gudstjänsterna kommer att sändas live via församlingens Facebooksida och om möjligt live via församlingens hemsida. Annars kommer gudstjänsten läggas upp på hemsidan i efterhand. Inspelningen sker i enlighet med GDPR-förordningen.

Det behövs inget Facebookkonto för att kunna ta del av information på församlingens Facebook eller att se de videos som finns där. Sök på Facebookadressen nedan så hittar du församlingens Facebook.

Adressen till församlingens Facebooksida är: https://www.facebook.com/hogdalskyrkan/

Föregående
Inställda samlingar