Café Klubbensborg

Café Klubbensborg

Längst ut på den lummiga halvö där Klubbensborg är beläget, ligger vårt Café i ett hus som heter Uddvillan. Här kan du dricka kaffe, äta hembakat bröd och goda smörgåsar. På sommaren serverar vi även en enklare lunch på vardagar. Oktober till april serverar vi soppa att värma sig med efter promenaden både vardagar och helger. För barn har vi alltid pannkakor som ett alternativ. Du kan njuta av den rogivande och vackra utsikten över Mälaren oavsett om du sitter ute eller inne. Ibland har vi konstutställning och på sommaren ett musikprogram söndag eftermiddag. Caféet är tillgängligt med rullstol och färdtjänstbilar får köra ända fram till entrén.

Nytt angående vårt café from 25/10
Vi har öppet som vanligt men med vissa instruktioner som vi vill att du följer för att minska risken för smittspridning. Dessa finns anslagna ute och i lokalen. Vi har ökat avståndet mellan borden. Fr.o.m. 25 oktober finns det även en paviljong utanför caféet där man kan sitta. Vi hoppas paviljongen skall komma till glädje för våra gäster med hund!

Välkomna!

Öppettider

Höst, vinter och vår: Vardagar 11-16, Helger 11-16

Klubbensborgsvägen 27 Hägersten
telefon: +46 (0)8 646 12 55
e-post: reception@klubbensborg.se

Föregående
Inställda samlingar
Nästa
Glad Påsk